Komunikat: „Nie znaleziono dokumentów…”

Jeżeli po uruchomieniu pojawi się komunikat: […]Przeczytaj więcej...

Problem z wydrukiem Proformy

Przy drukowaniu proformy, jeżeli nie mamy ustawionego wzoru wydruku lub ustawiony jest „stary” może zamiast formularza wydruku pokazać się zwykły ekran edycji faktury.
W takim przypadku należy wybrać jakiś wzór wydruku inny niż „stary”. Najlepiej również ustawić go jako domyślny dla numeracji proform (Ustawienia->Numeracje: Wzór FV).

Dziwny tekst w stopce na wydruku dokumentu

W ostatniej wersji pomimo pozostawienia pustego miejsca na tekst info w stopce (Ustawienia->Firma) może pojawić się dziwny napis w stopce na wydrukach.

Aby się go pozbyć należy w Ustawienia->Ogólne przełączyć „tam i z powrotem” opcję: Czy drukować info o programie...

Błąd został naprawiony w wersji 1.63.

Problem z zamknięciem programu

Czasem może się zdarzyć, że w programie jest nieaktywna funkcja „Zakończ Faqt” (Jabłko-Command+Q), w takich sytuacjach należy użyć kombinacji „Zamknij okno” czyli Jabłko-Command + W.

Błąd w numeracji przy usuwaniu dokumentów

W wyjątkowych sytuacjach może dość do nadania tego samego numeru dwóm dokumentom.

Dzieje się to w sytuacji gdy usuwamy przedostatni dokument w danej numeracji, a potem usuwamy ostatni.

Przy wystawianiu nowego dokumentu w tej numeracji dostajemy ostrzeżenie, że „Są niezamknięte dokumenty lub wolne numery...”, jeżeli zignorujemy to ostrzeżenie powstanie dokument z numerem „przedostatniego” dokumentu. Przy kolejnym wystawieniu dokumentu dostajemy ponownie ostrzeżenie o „wolnych numerach”. Należy w takiej sytuacji wybrać „Pokaż” i usunąć ten dokument. W przeciwnym wypadku (jeżeli go wykorzystamy), powstanie dokument o takim samym numerze.

Problem został rozwiązany w wersji 1.54.